لایلا ترتیکوف

لایلا ترتیکوف (روسی: Ляля Третьяко́ва[1]؛ زادهٔ ۲۵ ژانویهٔ ۱۹۷۸) یک مهندس رایانه اهل ایالات متحده آمریکا است. وی اکنون سمت مدیر اجرایی بنیاد ویکی‌مدیا را به عهده دارد و از اول ژوئیه ۲۰۱۴ جایگزین سو گاردنر شد و تا آخر مارس ۲۰۱۶ سمت وی ادامه دارد. وی در ۲۵ فوریه ۲۰۱۶ استعفا داد.

لایلا ترتیکوف
زادهٔ۲۵ ژانویهٔ ۱۹۷۸ (۴۳ سال)

ابتدای زندگی و تحصیلات

ترتیکوف در ۲۵ ژانویهٔ ۱۹۷۸ در مسکو زاده شد. اصالت او روسی و سوئدی است. پدرش ریاضی‌دان است و مادرش فیلم‌ساز بود. لایلا در ۱۵ سالگی به ایالات متحده، شهر نیویورک، مهاجرت کرد. او زمانی که پیشخدمتی می‌کرد و در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی درس می‌خواند، زبان انگلیسی را نیز یاد گرفت. او پیش از آنکه دانشگاه را تمام کند بیرون آمد. رشته‌های تحصیلی او علوم رایانه و هنر است و در زمینهٔ یادگیری ماشینی تحقیقات انجام داده‌است.

زندگی کاری

در سال ۱۹۹۹ ترتیکوف کارش را با سان مایکروسیستمز شروع کرد و به عنوان مهندس با سرور جاوا کار کرد. سپس او شرکت GrokDigital را بنا نهاد که یک شرکت بازاریابی فناوری است. پس از آن در شرکت SugarCRM Inc به سمت مدیر ارشد فناوری اطلاعات منسوب شد.

او در سال ۲۰۱۲ موفق به کسب مدال برنز استیو اواردز شد.

منابع

  1. Wikimedia Monthly Metrics and Analytics Meeting, May 2014

پیوند به بیرون

در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ لایلا ترتیکوف موجود است.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.