مرحله مقدماتی مسابقات فوتبال زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۲۰
مرحله مقدماتی مسابقات فوتبال زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۲۰ (انگلیسی: 2020 AFC U-23 Championship qualification) از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ مارس ۲۰۱۹ در ۱۱ گروه برگزار شده است.
جزئیات مسابقات | |
---|---|
کشور میزبان | قطر (گروه A) بحرین (گروه B) ایران (گروه C) عربستان سعودی (گروه D) کویت (گروه E) ازبکستان (گروه F) مغولستان (گروه G) کامبوج (گروه H) میانمار (گروه I) مالزی (گروه J) ویتنام (گروه K) |
تاریخ برگزاری | ۲۲–۲۶ مارس ۲۰۱۹[1] |
تیمها | ۴۴ (از ۱ کنفدراسیون) |
۱۵ تیم برتر این بازیها و بههمراه تایلند به عنوان میزبان[2] به مسابقات فوتبال زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۲۰ صعود کردهاند.
سیدبندی
سید ۱ | سید ۲ | سید ۳ | سید ۴ | |
---|---|---|---|---|
منطقه غرب |
|
|||
منطقه شرق |
|
گروهها
روز | تاریخ | مسابقات |
---|---|---|
مسابقهٔ ۱ | ۲۲ مارس ۲۰۱۹ | 1 v 4, 2 v 3 |
مسابقهٔ ۲ | ۲۴ مارس ۲۰۱۹ | 4 v 2, 3 v 1 |
مسابقهٔ ۳ | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | 1 v 2, 3 v 4 |
گروه A
تمام مسابقات در قطر برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۳:۰۰+.
جایگاه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | قطر (H, Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 2 | +7 | 7 | مسابقات نهایی |
2 | عمان (E) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | +2 | 7 | |
3 | افغانستان (E) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | −1 | 3 | |
4 | نپال (E) | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 8 | −8 | 0 |
قوانین جدول ردهبندی: Qualification tiebreakers
(E) Eliminated; (H) میزبان; (Q) Qualified to the phase indicated.
گروه B
تمام مسابقات در بحرین برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۳:۰۰+.
جایگاه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | بحرین (H, Q) | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 0 | +12 | 9 | مسابقات نهایی |
2 | فلسطین (E) | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 2 | +8 | 6 | |
3 | بنگلادش (E) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 3 | |
4 | سریلانکا (E) | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 20 | −20 | 0 |
قوانین جدول ردهبندی: Qualification tiebreakers
(E) Eliminated; (H) میزبان; (Q) Qualified to the phase indicated.
گروه C
تمام مسابقات در ایران برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۴:۳۰+.
جایگاه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | عراق (Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 0 | +7 | 7 | مسابقات نهایی |
2 | ایران (H, Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 7 | |
3 | ترکمنستان (E) | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | −4 | 1 | |
4 | یمن (E) | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 8 | −8 | 1 |
قوانین جدول ردهبندی: Qualification tiebreakers
(E) Eliminated; (H) میزبان; (Q) Qualified to the phase indicated.
گروه D
تمام مسابقات در عربستان سعودی برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۳:۰۰+.
جایگاه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | امارات متحده عربی (Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 2 | +8 | 7 | مسابقات نهایی |
2 | عربستان سعودی (H, Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 1 | +8 | 7 | |
3 | لبنان (E) | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 8 | −1 | 3 | |
4 | مالدیو (E) | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 15 | −15 | 0 |
قوانین جدول ردهبندی: Qualification tiebreakers
(E) Eliminated; (H) میزبان; (Q) Qualified to the phase indicated.
گروه E
تمام مسابقات در کویت برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۳:۰۰+.
جایگاه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | اردن (Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 | مسابقات نهایی |
2 | سوریه (Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 | 7 | |
3 | کویت (H, E) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | −2 | 3 | |
4 | قرقیزستان (E) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 8 | −6 | 0 |
قوانین جدول ردهبندی: Qualification tiebreakers
(E) Eliminated; (H) میزبان; (Q) Qualified to the phase indicated.
گروه F
تمام مسابقات در ازبکستان برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۵:۰۰+.
خطای لوآ: bad argument #1 to 'formatNum' (NaN).
گروه G
تمام مسابقات در مغولستان برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۸:۰۰+.
جایگاه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | کره شمالی (Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 7 | مسابقات نهایی |
2 | سنگاپور (E) | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 3 | +2 | 5 | |
3 | هنگ کنگ (E) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | −1 | 4 | |
4 | مغولستان (H, E) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | −4 | 0 |
قوانین جدول ردهبندی: Qualification tiebreakers
(E) Eliminated; (H) میزبان; (Q) Qualified to the phase indicated.
گروه H
تمام مسابقات در کامبوج برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۷:۰۰+.
جایگاه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | کره جنوبی (Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 16 | 3 | +13 | 7 | مسابقات نهایی |
2 | استرالیا (Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 14 | 2 | +12 | 7 | |
3 | کامبوج (H, E) | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 13 | −11 | 1 | |
4 | تایوان (E) | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 15 | −14 | 1 |
قوانین جدول ردهبندی: Qualification tiebreakers
(E) Eliminated; (H) میزبان; (Q) Qualified to the phase indicated.
کامبوج | ۱–۱ | تایوان |
---|---|---|
گزارش |
گروه I
تمام مسابقات در میانمار برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۶:۳۰+.
جایگاه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ژاپن (Q) | 3 | 3 | 0 | 0 | 21 | 0 | +21 | 9 | مسابقات نهایی |
2 | میانمار (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 7 | +4 | 6 | |
3 | تیمور شرقی (E) | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 16 | −11 | 3 | |
4 | ماکائو (E) | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 17 | −14 | 0 |
قوانین جدول ردهبندی: Qualification tiebreakers
(E) Eliminated; (H) میزبان; (Q) Qualified to the phase indicated.
میانمار | ۷–۰ | تیمور شرقی |
---|---|---|
گزارش |
گروه J
تمام مسابقات در مالزی برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۸:۰۰+.
جایگاه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | چین (Q) | 3 | 2 | 1 | 0 | 15 | 2 | +13 | 7 | مسابقات نهایی |
2 | مالزی (H, E) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 | |
3 | لائوس (E) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 8 | −5 | 3 | |
4 | فیلیپین (E) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 14 | −12 | 0 |
قوانین جدول ردهبندی: Qualification tiebreakers
(E) Eliminated; (H) میزبان; (Q) Qualified to the phase indicated.
گروه K
تمام مسابقات در ویتنام برگزار میشود.
- زمانهای فهرستشده مطابق هستند با یوتیسی ۷:۰۰+.
جایگاه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ویتنام (H, Q) | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 0 | +11 | 9 | مسابقات نهایی |
2 | تایلند[persian-alpha 1] (Q) | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 4 | +8 | 6 | |
3 | اندونزی (E) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 6 | −4 | 3 | |
4 | برونئی (E) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 16 | −15 | 0 |
قوانین جدول ردهبندی: Qualification tiebreakers
(E) Eliminated; (H) میزبان; (Q) Qualified to the phase indicated.
Notes:
- Thailand, as final tournament hosts, automatically qualified regardless of qualification results.
ردهبندی تیمهای دوم
با توجه به گروههایی که تعداد تیمهای مختلفی دارند (پس از خروج پاکستان از گروه F)، نتایج تیمهای دوم در برابر تیمهای چهارم در گروههای چهار تیمی در این رتبهبندی محسوب نمیشوند.
جایگاه | گروه | تیم | بازی | برد | تساوی | باخت | گلز | گلخ | تگل | امتیاز | صلاحیت |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | H | استرالیا (Q) | 2 | 1 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 4 | مسابقات نهایی |
2 | C | ایران (Q) | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 | 4[persian-alpha 1] | |
3 | E | سوریه (Q) | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 | 4[lower-alpha 1] | |
4 | D | عربستان سعودی (Q) | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 | 4[lower-alpha 1] | |
5 | F | تاجیکستان (E) | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | +2 | 4 | |
6 | A | عمان (E) | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | +1 | 4 | |
7 | J | مالزی (E) | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 4 | |
8 | I | میانمار (E) | 2 | 1 | 0 | 1 | 7 | 7 | 0 | 3 | |
9 | K | تایلند[persian-alpha 2] (Q) | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 3 | مسابقات نهایی |
10 | B | فلسطین (E) | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | −1 | 3 | |
11 | G | سنگاپور (E) | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
قوانین جدول ردهبندی: 1) points; 2) goal difference; 3) goals scored; 4) disciplinary points; 5) drawing of lots.
(E) Eliminated; (Q) Qualified to the phase indicated.
Notes:
- Disciplinary points: Iran –2, Syria –2, Saudi Arabia TBA.
- Thailand, as final tournament hosts, automatically qualified regardless of qualification results.
تیمهای صعود کرده
تیم | نحوه صعود | تاریخ صعود | حضور در مسابقات فوتبال زیر ۲۳ سال آسیا1 |
---|---|---|---|
تایلند | میزبان | ۳۰ اوت ۲۰۱۸ [2] | ۲ (۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
قطر | تیم اول گروه A | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
بحرین | تیم اول گروه B | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۰ |
عراق | تیم اول گروه C | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
امارات متحده عربی | تیم اول گروه D | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۲ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶) |
اردن | تیم اول گروه E | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
ازبکستان | تیم اول گروه F | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
کره شمالی | تیم اول گروه G | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
کره جنوبی | تیم اول گروه H | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
ژاپن | تیم اول گروه I | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
چین | تیم اول گروه J | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
ویتنام | تیم اول گروه K | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۲ (۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
استرالیا | اولین تیم برتر رده دوم | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
ایران | دومین تیم برتر رده دوم | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۲ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶) |
سوریه | سومین تیم برتر رده دوم | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
عربستان سعودی | چهارمین تیم برتر رده دوم | ۲۶ مارس ۲۰۱۹ | ۳ (۲۰۱۳, ۲۰۱۶, ۲۰۱۸) |
- 1 Bold indicates champions for that year. Italic indicates hosts for that year.
منابع
- "AFC Competitions Calendar 2019". 28 February 2018.
- "FA Thailand proposed as 2020 AFC U-23 Championship host". AFC. Retrieved 30 August 2018.