ویکی‌تراول

ویکی‌تراول یا ویکی‌مسافرت پروژه‌ای دربارهٔ راهنمای سفر و گردشگری است. این پروژه توسط اِما پرودرومو و میشل ان جنکینز در تیر ۱۳۸۲ (۲۰۰۳ میلادی) راه‌اندازی شد. ویکی‌مسافرت جایزه بهترین وبگاه راهنمای سفر را در سال ۱۳۸۶ دریافت کرد.

ویکی‌تراول
گونه وبگاه
فضای راهنمای گردشگری و مسافرت
در دسترس به۲۲ زبان
مالکعلامتهای تجاری اینترنت
بنیانگذار(ان)اِما پرودرومو و میشل ان جنکینز
نشانی
تجاری؟خیر
راه‌اندازیتیر ۱۳۸۲
وضعیت کنونیفعال

ویکی‌تراول از طریق همکاری مسافران و گردشگران سراسر جهان ساخته شده است. مقالات می‌تواند هر سطح از ویژگی جغرافیایی، از قاره به مناطق مختلف و شهرستانها را پوشش دهد. این منطقی در سلسله مراتب متصل است که به وسیله تعیین مکان در یک مقاله تحت پوشش در مکان بزرگتری توسط دیگری، شرح داده شده است. این پروژه همچنین شامل مقالاتی در موضوعات مربوط به سفر برای مسافران است.

ویکی‌تراول یک پروژه چند زبانه با ۲۱ زبان است و هر پروژه به زبان خاص توسعه یافته و مستقل است. نسخه زبان انگلیسی از نظر تعداد مقالات با بیش از ۲۳،۷۰۰ مقاله، در صدر است.

پروژهٔ ویکی‌تراول با استفاده از نرم‌افزار مدیاویکی ایجاد شده است اما یک پروژه ویکی‌پدیا نیست و به طور مستقل اداره می‌شود. راهنماهای ویکی‌تراول تحت یک مجوز آزاد است و صاحبان آژانسهای گردشگری و مسافرتی هم ممکن است به محتوای آن کمک کند.

ایجاد پروژه ویکی‌سفر

پروژه ویکی‌سفر بر پایه اطلاعات ویکی‌تراول با ۹ زبان در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد که این پروژه از زیر مجموعه‌های پروژه‌های بنیاد ویکی‌مدیا است.

پیوند به بیرون

منابع

    • ویکی انگلیسی
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.